25 Nisan 2012 Çarşamba

Derin'in 23 Nisan gösterisi

23 Nisan'da Derin'in okulunda gösteri vardı.
Ben de merak içindeydim.
En son Derin'i yuvada gösteri sırasında izlerken ağlamama engel olamamıştım.

Bu sefer de gösteri öncesi Atatürk'ün fotoğraflarından oluşan slayt gösterisini izlerken çok etkilendim. Belkide ülkenin durumu, elimizin kolumuzun bağlı oluşu, söylene söylene oturmaktan başka bir şey gelmemesi elimizden doldurdu beni. Ne güzel fotoğrafları varmış Atatürk'ün bilmediğim. Marşımızı söyleyemedim, boğazım düğümlendi.

Gösteri çok güzeldi. O miniklerin heyecanını ben de yaşadım. Gerçekten öğretmenlerin işi çok zor.
Doruk kadar çocukların gösterisini seyrederken "aman allahım eğer okula gitseydi benim oğlum da burada olacaktı" diye iç geçirdim. İnsanın çocuğu kendine niyeyse hep küçük geliyor.

Derin çok eğlendiğini söyledi. Amaçta o değil mi zaten? Onların eğlenmesi. Gerisi boş. Ne hareketleri mükemmel yapmaları, ne direktiflere harfiyen uymaları...
Gerçekten önemli olan o an eğleniyor olmalarından başka bir şey değil.

Eve dönerken Doruk: Ben niye okula gitmiyorum? diye sordu.
Sen de gideceksin oğlum. Umarım sancısız bir geçiş olur. Okul hayatını hep seversin. Eğitimin kadar okul hayatından alacağın zevk o kadar önemli ki benim için :-)Gösteri sonrası şöyle adam akıllı bir foto çekemedim malesef :-)
Kuduruklara poz verdirmek imkansızdı :-)


2 yorum:

  1. İnsallah seneye sizinkinede gideriz kardes :0)
    Bu arada toren sirasinda agladigimi kimse gormedi sanmistim Tolga ya yakalanmisim :0)

    YanıtlaSil
  2. annemi bi kere burak'ın 23.nisan gösterisine götürmüştüm, höykürerek ağlamıştı. o gün bugündür hiçbir vatansever kadınıyla törene gitmem :D

    YanıtlaSil